نتایج جستجو برای عبارت :

اشدا اللکفر رحماء بینهم

الَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ
خداییش قصد پاچه خواری ندارم ولی انصافاً:
کی یو دیدی که جلوی گردن کلفتا سینه سپر کنه وُ جلوی ضعیفا گردنشو کج؟
توی داستانا داریم ولی توی دنیای کنونی چی؟
به امریکای ابر قدقد که میرسه, انگار که خانی داره به نوکر دست و پا چلفتیش امر ونهی میکنه! ولی وقتی جلوی مردم کشور خودشه, میگه من نوکرتونم و گردنم از مو بارکتر! هرچی میگین قبول!
خداییش تجلی آیه کریمه رو توی اینا نمیشه دید؟
معکو
در جمع اساتید، قاریان و حافظان سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم،فرمودند : قرآن گفته «اشداء علی الکفار»؛ بعضی از ما مسلمانان این را فراموش میکنیم، مثل کسانیکه در کشورهای اسلامی با آمریکا و صهیونیستها ساختند و خون فلسطینیها را لگد کردند و شدند نوکر کفار/ دسته دیگر «رحماء بینهم» را فراموش کردند. سوریه و یمن را ببینید؛ الان یمن 4سال است که بمباران میشود. آن بمباران کننده، بظاهر مسلمان است.
علت ملقب شدن امام علی بن موسی علیهما السلام به رضا
رضا نامی که خداوند برای امام رضا علیه السلام برگزید
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۱- حدثنا أبی ومحمد بن بن المتوكل ومحمد بن على بن ماجیلویه وأحمد بن على بن إبراهیم بن هاشم والحسین بن تاتانه وأحمد بن زیاد بن جعفر الهمدانی وبن إبراهیم بن هشام المكتب وعلى بن عبد الله الوراق رضى الله عنهم قالوا: حدثنا على بن بن هاشم عن أبیه عن أحمد بن محمد بن أبی نصر البزنطى قال: قلت لابی جعفر محمد بن عل
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در دنیای اسلام یک عدّه انسانهای بی‌ارزش و نالایق و پست، سرنوشت برخی از جوامع اسلامی را در دست گرفته‌اند؛ مثل همین دولتهای سعودی و امثال اینها. اینها به‌خاطر دوری از قرآن است. اینها به محتوای قرآن، به معنای قرآن، به مضمون قرآن هیچ اعتقادی ندارند؛ قرآن میگوید «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم‌»، ولی اینها «اشدّاء علی المؤمنین، رحماء مع الکفّار» هستند.» ۱۳۹۶/۰۳/۰۶نوجوان خامنه‌ای براساس این بخش از ب
إن مشاهد الرحمة والرأفة التی یعیشها الزائر خلال أسبوع فی مسیرة الأربعین أكثر فی كمّها وكیفها ممّا یشاهده الغربی فی بلده خلال عام.وأنّى للثقافة الرأسمالیّة والفكر الأومانی القائم على الأنانیّة وأصالة اللّذة أن یبلور فی الإنسان الخصال الإنسانیة النبیلة كالرحمة والرأفة والإیثار والجود والسخاء؟!مهما غُلّفت الأخلاقُ التجاریّة بغلاف مكارم الأخلاق فإنها لا تترك فی النفوس أثرها، بل تدع أبناء بیئتها البائسة متعطشین إلى جرعة أخلاق حقیقیة غی
بسم الله الرحمن الرحیم
دل نوشته(7)
 خدا شاهد است کسی که اینجا می آید این حال و هوا را می بیند دیگر برگشتنی نیست ما به تهران به این طرف و آن طرف که میرویم می بینیم اصلاً نمی شود ماند شهید حسن باقری
زمانی که در اطاعت خدا قرار بگیری در حقیقت به شیطان نه گفته ای و این اطاعت تو را وارد پناهگاه خدا می کند این پناهگاه شادابی و آرامشی وصف ناپذیر است جذابیت پر برکتی دارد این برکت و جذابیت مهر و محبت خاصی را در دل بنده خدا جاری میکند جذبه محبت کردن به دوست
محمد رسول الله والذین معه ، اشداء علی الکفار ، رحماء بینهم- قرآن کریم

این طرح زیبا را در سالهای قبل با استفاده از پرگار و خودکار در ۴ رنگ ترسیم کرده ام. طرح و ایده آن هم از فکر خودم بوده نه کپی کنم.
حالا به جهت دفاع از حریم قدسی نبوت و پیامبر اکرم (ص) آن را در وبلاگ منتشر می کنم.
در قرآن کریم در چهار آیه کلمه محمد (ص) آمده است که این چهار آیه با ترجمه آن در ادامه درج شده است:

ادامه مطلب
امیر المومنین علیه السلام موذن روز قیامت و لعن‌کننده بر غاصبین ولایت (به روایت اهل تسنن)

«فَأَذَّنَ مُؤَذِّنٌ بَیْنَهُمْ أَنْ لَعْنَةُ اللهِ عَلَى الظَّالِمِین» (اعراف / ۴۴)
روز رستاخیز، موذن بین جمعیت ندا مى‌دهد: لعنت خدا بر ظالمین! 
حاکم حسکانی از علمای بزرگ اهل تسنن در تفسیر این آیه می‌نویسد:
فرات بن إبراهیم الكوفی قال حدثنی علی بن عتاب، قال حدثنا جعفر بن عبد الله، قال حدثنا محمد بن عمر، عن یحیى بن راشد، عن كامل عن أبی صالح: عن ابن عبا
قاسم سلیمانی به روایت 
یارانش

گفت وگوی ما با برخی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم درباره سیدالشهدای جبهه مقاومت در آستانه اربعین فرمانده سپاه قدس را از نظر می‌گذرانید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حاج قاسم سلیمانی رفت؛ اما یاد وخاطره بزرگ منشی‌ها و رشادت‌های او هیچ گاه از یاد نمی‌رود، چهره نورانی و مملو از آرامش او را همه به یاد خواهند سپرد و خانواده‌های شهدا دست نوازش این بزرگ مرد را همیشه بر سر خود احساس می‌کنن
چرا بچه مسلمان‌ها با یکدیگر نمی‌سازند؟
چرا بچه مسلمان‌ها به بهانه‌ای همدیگر را طرد می‌کنند؟
یکی آن دیگری را چپ می‌داند یکی آن دیگری را راست می‌داند. من همیشه می‌گفتم جناح الف و ب ولی حالا باید بگویم جناح الف و ب و پ و ت و ث!
گاهی دیده می‌شود که کسی از یکی از این جناح‌ها - که همه اینها مسلمان‌اند - حاضر است با کسی از کسانی خارج از این مجموعه دست دوستی بدهد اما با کسانی از اینها حاضر نیستند چنین کاری بکند!
گاهی تعصبشان نسبت به هم زیاد و تند ا
در بامداد امروز تصمیم گرفتم خودم باشم. در واقع نه نسخه توصیه شده آدم های دیگر. ناراحت از مشاجره بودم  و اندوه کلمات رد و بدل شده. هیچ کس به گمانم بهتر از خدا عمل نکرد در این بین. زمانی که قرآن را گشودم این آیه آمد:
«وَقُل لِّعِبَادِى یَقُولُواْ الَّتِى هِىَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کَانَ لِلْإِنسَنِ عَدُوّاً مُّبِیناً:  و بندگانم را بگو که همیشه سخن بهتر را بر زبان آرند، که شیطان (بسیار شود به یک کلمه
نه به اسم شهر مورد نظر اشاره می کنم نه به نام نامزدهایش. خودشان یا اطرافیانشان به طور معمول وبلاگ را چک می کنند و مطالبش را مرور می نمایند و متوجه منظورم خواهند شد.
حرف حساب این است جوری با هم رقابت کنید که بعد از انتخابات رویتان بشود در چشم هم نگاه کنید. اسلام فقط برای دعای کمیل و نماز جماعت و سینه زنی نیست. باید بتوانیم اخلاق اسلامی را در رفتار خود نیز پیاده کنیم. این همه سیاه نمایی و تخریب یکدیگر آنهم در رقابتی درون خانوادگی بین کاندیداهایی
دینی که باید به حاج قاسم ادا کنم و هرگز ادا نخواهد شد...
یادداشت: حاج قاسم را درست تفسیر کنیم.
من سال ۶۷ به دنیا نیامده بودم و رحلت و تشییع حضرت امام را درک نکرده‌ام اما می‌دانم که تشییع سردارِ بزرگ‌ترین مراسم تشییع تاریخ ‌است. مضاف بر این تشییع سردار در شهرهای زیارتی عراق و شهر‌های بزرگ، رکورد بیشترین جمعیت را تاکنون شکسته است. ساده‌ترین دلیل بزرگتر بودن این تشییع فقط در تهران، این است که: ایران آن زمان ۵۰ میلیون بود و الان ۸۲ میلیون.
و من ن
بطلان عبادات مخالفین به سبب انکار ولایت امیر المومنین علیه السلام
سید نعمة الله جزائری رضوان الله علیه از علمای بزرگ شیعه روایت کرده است:
 و عَنْهُ علیه السلام قَالَ مَرَّ مُوسَى بْنُ عِمْرَانَ بِرَجُلٍ رَافِعٍ یَدَهُ إِلَى السَّمَاءِ یَدْعُو فَانْطَلَقَ مُوسَى فِی حَاجَتِهِ فَغَابَ عَنْهُ سَبْعَةَ أَیَّامٍ ثُمَّ رَحَلَ إِلَیْهِ وَ هُوَ رَافِعٌ یَدَیْهِ یَدْعُو وَ یَتَضَرَّعُ وَ یَسْأَلُ حَاجَتَهُ فَأَوْحَى اللَّهُ إِلَیْهِ یَا
امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد:
جمهوری اسلامی منادی وحدت در دنیا امروز
به گزارش پایگاه خبری ندای زرند ،امام جمعه زرند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۸ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به دشمن شناسی از دیدگاه قرآن اظهار کرد: خداوند نشانه ی مسلمان واقعی را سخت گیری خشم و یک پارچه ایستادن تا مرز جان و نهراسیدن از دشمن و مهربانی به دوست خدا و رسول خدا(ص) میداند
وی افزود :مصداق بارز این آیه اشداء علی الکفار
رفتار توهین آمیز رئیس جمهور حسن_روحانی با دشمنان اسلام و انقلاب، بر خلاف دستورالعمل صریح قرآن در خصوص مواجه با دشمنان است.
خنده و قهقهه با کسانی که عامل جنایت در منطقه و مظلومین در نقاط مختلف عالم هستند، نشان از ابهت و عظمت نماینده مردم ایران نیست بله نشان ضعف_درونی و نبود فکر توحیدی است.
مردم شریف ایران اسلامی همواره در برابر ابرقدرتها ایستاده و بر دشمن خنده نکرده اند بلکه اشداء  علی  الکفار و رحماء بینهم بودند.
جا داشت آقای روحانی آیات او
جنگ روانی برای پیشبرد جنگ نظامی است، و جنگ
نظامی آخرین نقطه: مقاومت هر کدام از طرفین می باشد، که پس از آن سقوط یک طرف را
درپی خواهد داشت. اما جنگ روانی برخلاف تئوری های موجود، از سوی دشمن طراحی و اجرا
نمی شود! زیرا دو دلیل عمده مانع این کار می شود: یکی نداشتن اطلاعاتی کافی دشمن،
از ریزه کاری های فرهنگی یکدیگر است. دلیل دوم بی اثر بودن آن است، زیرا وقتی دشمن
حرفی می زند، مسلما برای منافع خودش است، وکسی که عاقل باشد، حرف او را نمی پذیرد.
بنابر این
   لقب بهاء برای حسینعلی نوری
خداوند متعال انبیائی که برگزیده به هر یک لقب خاصی داده و او را به آن لقب مفتخر نموده است. مانند لقب صفیّ الله برای حضرت آدم ابوالبشر‌. نبیّ الله برای حضرت نوح. خلیل الله برای حضرت ابراهیم. کلیم الله برای حضرت موسی بن عمران. روح الله برای حضرت عیسی و رسول الله، حبیب الله و خاتم النبیین برای حضرت محمّد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم
  اما در مورد پیامبر خود خوانده فرقه ضالّه بهائیت یعنی میرزا حسینعلی نوری مازندران
فصل دومراوی برای روایت چهار تا سین لازم دارد  ۱- سوز ۲- سواد ۳- سلیقه ۴- سعه صدر ۱-راوی یا یک خطیب  به اندازه ادعایش باید پختگی داشته باشد راوی به جایگاهی تکیه کرده که می‌خواهد واسطه بین دوران دفاع مقدس با دوره ای که در آن زندگی می کند باشد  ارتباط دادن بین دو نسل را به عهده گرفته است نسلی که در دل انقلاب حضور داشته نسلی که از زمان پیروزی انقلاب بیش از30 سال فاصله دارد لذا کسی می تواند این رابطه را برقرار کند که سوز و پختگی لازم را داشته باشدمثال
زندگی نامه آیت الله شهید سیدمصطفی خمینی(ره)
شهید سیدمصطفی خمینی در رجب سال 1349 هجری قمری، در شهر مقدس قم به دنیا آمد، تحصیلات مقدماتی را در قم گذراند و توانست در سطوح عالی دروس حوزه از محضر آیات بزرگ قم در آن زمان بهره برد؛ بزرگانی چون: مرحوم آیت الله العظمی بروجردی؛ مرحوم آقا سید ابوالحسن رفیعی قزوینی، و علامه طباطبایی و حضرت امام خمینی (ره).
در بیست و هشت سالگی به درجه اجتهاد نایل آمد و پس از نیل به این مقام، گستره تحقیقات خود را به تفسیر و کل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها